Englisch version

 

  Polštáře a přikrývky CONDOR
Firma CONDOR je největším českým výrobcem spacích pytlů. Zaměstnanci firmy nebyli spokojeni s kvalitou běžně dostupných přikrývek, které doma užívali a protože v zaměstnání byli k dispozici kvalitní materiály i příslušná technologie, vznikla téměř mimo náš výrobní program konstrukce přikrývky a polštáře zcela podle požadavků uživatele. Tato konstrukce klade důraz na zpracování i funkční kvalitu použitých materiálů.

 

 
   
 

 

Jako krycí materiál byl zvolen bílý batist - jemná bavlněná tkanina z vysoce jakostní příze. Tato tkanina, původně určená na výrobu kojeneckých košilek, použitá ke zhotovení přikrývky zajišťuje nízkou hmotnost, měkkost, příjemný omak, dlouholetou životnost a má minimální srážlivost při praní -asi 1%.
Jako výplň je použito rouno z dutých vláken. Z mnoha typů dostupných výplní byla vybrána verze silanizovaná, s jednou dutinkou, termickou fixací a plošným tvarováním vláken. Tato volba znamená opět nízkou hmotnost, měkkost a dlouholetou životnost.

Přikrývky jsou konstruovány obdobně jako spací pytle ze dvou zcela nezávislých vrstev. Každá vrstva se skládá z tkaniny spojené s výplní hustými příčnými švy (po 15 cm). Obě vrstvy jsou sešity pouze po obvodě a v obvodové hraně je také vložena barevná paspulka. Tato konstrukce zcela vylučuje "studené švy" a zajišťuje dobrou splývavost - přikrývky v ohybech "netrčí" a okolo uživatele dobře přiléhají.

Polštáře jsou konstruovány obdobně jako přikrývky (dvě vnější vrstvy tkaniny s prošitým rounem a paspulka v obvodové hraně). Vlastní objemová výplň polštáře je tvořena drobnými ručně trhanými kousky rouna z dutých vláken. Tato výplň se osvědčila lépe nežli běžně používaná primární pavučinka z dutých vláken a je lehčí a levnější, nežli strojně vytvářené "kuličky" používané v některých dražších polštářích. Při výrobě je polštář přeplněn a uživatel může nadbytek výplně odebrat krátkým zipem na boku polštáře podle svého osobního požadavku. Odebranou výplň je vhodné uschovat pro případnou dodatečnou úpravu objemu polštáře.

   

Přikrývky i polštáře jsou vyráběny v bílé barvě a hranu lze zvolit modrou, zelenou nebo vínovou. Druhé možné barevné provedení je šedobéžový potisk.Tato verze je vhodná spíše na chatu, chalupu, do caravanu a podobně. 

Přikrývky jsou ve všech běžných rozměrech (140x200cm,nebo prodloužené 140x220cm, dětská 140x90cm, polštáře 90x90cm, 90x70cm a dětský 40x60cm.) Podle individuálního požadavku zákazníka je lze zhotovit i s jinými rozměry (více prodloužené, dvojité apod.)

Pro běžně vytápěné prostory je vhodná síla výplně přikrývky 300g/m2, do chladnějšího prostředí 400g/m2. Sílu výplně lze však rovněž upravit podle požadavku zákazníka. Přikrývky i polštáře lze prát v běžné automatické pračce při teplotě 40°C a i při každodenním používání budou dobře sloužit po řadu let.

 

 
   

spací pytle   pláštěnky   větrovky    zimní bundy   batohy   vařič "dřívkáč"   pletené šňůry
polštáře a přikrývky    thermopack bivak. botičky a rukavice   fusak do kočárku    obal na lyže
  cykloreflektor LUXEON    Žďársky pytel    bivakovací plachty    obaly historické stany
   podsadové stany    Teepee Dakota / Seton / Lining    hangáry    velkoprostorové stany  atypické stany
   ceník   kontakt