Englisch version

 

  Turistický vařič CONDOR - "dřívkáč"
 
Vyrábíme vařič, který kromě vaření umí i opékat a za chladného večera zahřeje stejně jako běžný malý táborák. Minimální náklady na provoz, dostupnost paliva téměř všude a snadná obsluha....   

 

 
  INDEX: Vařič "dřívkáč"    recenze tohoto výrobku na svetoutdooru.cz    fotogalerie    aktuální cena    e-shop
 

.

Vařič funguje na jednoduchý princip výhně - vháněného vzduchu do  ohniště. Je určen pro spalování drobného dřeva - klacíků, šišek, odřezků  a podobně.

Celková spotřeba   paliva   je   velmi nízká. Interval přikládání závisí na druhu paliva (nejdéle   hoří tvrdé dřevo), velikosti kousků a intenzitě plamene. Ventilátor je  poháněn  běžným 1,5 V monočlánkem. Podle typu baterie, jejího stáří a požadované  intenzity  plamene je její   výdrž   asi 10 - 12 hodin provozu. Pokud použijeme baterii alkalickou, doba možného provozu se prodlouží asi 2  x    až   3  x . Vaření  na takto konstruovaném vařiči  je   velmi   levné a téměř nezávislé na zdroji paliva. Vařič je jednoduchý a spolehlivý. Konstrukce je robustní  a  během provozu velmi stabilní i  při  použití  větší  nádoby. 

V porovnání s běžnými   vařiči na kapalná paliva nebo plyn odpadají prob- lémy s transportem paliva (plyn ani benzín nesmí například do letadla). Obsluha není složitější nežli obsluha vařičů benzínových a provozní výkon je přibližně srovnatelný s většinou běžných vařičů. Jeho trochu vyšší hmotnost (cca 360g  +  90g baterie) je bohatě kompenzována ušetřenou hmotností paliva.

                              

Složený vařič  lze celý uložit  do vnitřku nádoby o vnitřním  průměru 15,5 cm a výšce 9cm nebo větší, což je například běžný "ešus". Součástí vařiče je i praktický bavlněný obal, který lze též použít i jako obal na ešus.

 Dřívkáč jako gril ... zkuste také grilovat.

Následuje fotogalerie tohoto výrobku...

 
   

spací pytle   pláštěnky   větrovky    zimní bundy   batohy   vařič "dřívkáč"   pletené šňůry
polštáře a přikrývky    thermopack bivak. botičky a rukavice   fusak do kočárku    obal na lyže
  cykloreflektor LUXEON    Žďársky pytel    bivakovací plachty    obaly historické stany
   podsadové stany    Teepee Dakota / Seton / Lining    hangáry    velkoprostorové stany  atypické stany
   ceník   kontakt